Hoppa till sidans innehåll

Startlista DM 5000m


Startnr. Sträcka Namn Klubb Starttid Heat
202 F15 Wallén Elise IFK Skövde FIK 18:10:00 Heat 1 DM
203 F15 Storm-Karlén Cornelia Lidköping IS 18:10:00 Heat 1 DM
204 F15 Nilsson Maja Lidköping IS 18:10:00 Heat 1 DM
205 F15 Andersson Ida Lidköping IS 18:10:00 Heat 1 DM
206 F15 Holmvik Linnea Tidaholms SOK Sisu 18:10:00 Heat 1
290 F15 Ekman Clara Lidköping IS 18:10:00 Heat 1
223 P15 Andersson Hugo Ryda SK 18:10:00 Heat 1 DM
224 P15 Wallén Marcus IFK Skövde FIK 18:10:00 Heat 1 DM
225 P15 Åkesson Robert Lidköping IS 18:10:00 Heat 1 DM
226 P15 Olsson Gustaf Lidköping IS 18:10:00 Heat 1 DM
227 P15 Wiklund Simon IK Wilske 18:10:00 Heat 1 DM
243 M45 Danfors Kjell Mullsjö SOK 18:10:00 Heat 2 DM
254 M45 Wallén Joakim IFK Skövde FIK 18:10:00 Heat 1 DM
255 M45 Wilhelmsson Veine IFK Skövde FIK 18:10:00 Heat 1 DM
256 M45 Herngren Anders IFK Skövde FIK 18:10:00 Heat 1 DM
257 M45 Kastenman Magnus IFK Skövde FIK 18:10:00 Heat 1 DM
258 M45 Karlsson Per-Anders OK Klyftamo 18:10:00 Heat 1 DM
259 M45 Jonsson Ingemar OK Klyftamo 18:10:00 Heat 1 DM
260 M45 Malik Wolfgang Mariestads AIF 18:10:00 Heat 1 DM
261 M45 Törnqvist Sören IF Hagen FIK 18:10:00 Heat 1 DM
262 M45 Bergqvist Per Tidaholms SOK Sisu 18:10:00 Heat 1 DM
263 M45 Gustafsson Bengt Tidaholms SOK Sisu 18:10:00 Heat 1 DM
264 M45 Strand Sören IFK Skövde FIK 18:10:00 Heat 1 DM
265 M50 Sarja Asko Mariestads AIF 18:10:00 Heat 1 DM
266 M50 Johansson Roger IK Wilske 18:10:00 Heat 1 DM
267 M55 Andersson Thomas IFK Skövde FIK 18:10:00 Heat 1 DM
268 M55 Karlsson Stefan IFK Skövde FIK 18:10:00 Heat 1 DM
269 M55 Linnarsson Göran SOK Unden 18:10:00 Heat 1 DM
270 M55 Palmér Ulf Ulricehamns FK 18:10:00 Heat 1 DM
271 M55 Björnfot Lars Mariestads AIF 18:10:00 Heat 1 DM
207 F17 Lundgren Elin Lidköping IS 18:50:00 Heat 2 DM
208 F17 Gustavsson Aleksandra Lidköping IS 18:50:00 Heat 2 DM
228 P17 Falk Jonathan Tidaholms SOK Sisu 18:50:00 Heat 2 DM
229 P17 Karlsson Filip IF Hagen FIK 18:50:00 Heat 2 DM
230 P17 Zekara Bilala Lidköping VSK 18:50:00 Heat 2 DM
231 P19 Danfors Ludvig Mullsjö SOK 18:50:00 Heat 2 DM
232 P19 Olausson Jesper Lidköping IS 18:50:00 Heat 2 DM
233 Msen Johansson Fredrik MAIF 18:50:00 Heat 2 DM
234 Msen Wilenius Karl Istrums SK 18:50:00 Heat 2 DM
235 Msen Lundell Daniel OK Klyftamo 18:50:00 Heat 2 DM
236 Msen Ibrahim Hafiz Lidköping IS 18:50:00 Heat 2 DM
237 Msen Magnusson Andreas Mariestads AIF 18:50:00 Heat 2 DM
238 Msen Andersson Jonas IF Hagen FIK 18:50:00 Heat 2 DM
239 Msen Lannemyr Carl-Olov Tibro AIK 18:50:00 Heat 2 DM
240 Msen Martinsson Johan IFK Skövde FIK 18:50:00 Heat 2 DM
241 M35 Axelsson Joakim Trollhättans IF 18:50:00 Heat 2 DM
242 M35 Diehm Nils IFK Skövde FIK 18:50:00 Heat 2 DM
244 M40 Utgren Fredrik Ryda SK 18:50:00 Heat 2 DM
245 M40 Skagervik Fredrik IFK Skövde FIK 18:50:00 Heat 2 DM
246 M40 Ödman Stefan IFK Skövde FIK 18:50:00 Heat 2 DM
247 M40 Wallerman Jonas SOK Träff-Karlsborg 18:50:00 Heat 2 DM
248 M40 Hellstrand Johan IFK Skövde FIK 18:50:00 Heat 2 DM
249 M40 Larsson Ulf SOK Träff-Karlsborg 18:50:00 Heat 2 DM
250 M40 Nilsson Jonas Lidköping IS 18:50:00 Heat 2 DM
251 M40 Sahl Henrik Lidköping IS 18:50:00 Heat 2 DM
252 M40 Magnusson Anders IF Hagen FIK 18:50:00 Heat 2 DM
253 M40 Ranneberg Jörgen IFK Skövde FIK 18:50:00 Heat 2 DM
210 Ksen Nilsson Ida Lidköping IS 19:30:00 Heat 3 DM
211 K35 Hagberg Julia Ryda SK 19:30:00 Heat 3 DM
212 K40 Magnusson Karin IF Hagen FIK 19:30:00 Heat 3 DM
213 K40 Karlsson Birgitta IFK Skövde FIK 19:30:00 Heat 3 DM
215 K50 Kihlström Elisabeth IFK Skövde FIK 19:30:00 Heat 3 DM
216 K50 Malik Karina Mariestads AIF 19:30:00 Heat 3 DM
218 K60 Hellmark Britt Lidköping IS 19:30:00 Heat 3 DM
219 K60 Pospeshina Lubov IFK Skövde FIK 19:30:00 Heat 3 DM
272 M60 Thimberg Pelle IFK Skövde FIK 19:30:00 Heat 3 DM
273 M60 Olsson Morgan IFK Skövde FIK 19:30:00 Heat 3 DM
274 M60 Berglund Bo IK Jogg 19:30:00 Heat 3 DM
275 M60 Ekblom Christian IK Wilske 19:30:00 Heat 3 DM
276 M60 Grudemo Martin SOK Unden 19:30:00 Heat 3 DM
277 M60 Jansson Sven-Inge Mariestads AIF 19:30:00 Heat 3 DM
278 M60 Olofsson Åke IFK Skövde FIK 19:30:00 Heat 3 DM
291 M60 Holm Lars Trollhättans IF 19:30:00 Heat 3 DM
279 M65 Enoksson Bengt-Erik IFK Skövde FIK 19:30:00 Heat 3 DM
280 M65 Fredh Gunnar IFK Skövde FIK 19:30:00 Heat 3 DM
281 M65 Johansson Lennart Mariestads AIF 19:30:00 Heat 3 DM
282 M65 Lemel Ingemar Tibro AIK 19:30:00 Heat 3 DM
283 M65 Lindberg Lars Trollhättans IF 19:30:00 Heat 3 DM
284 M65 Johansson Bosse Mariestads AIF 19:30:00 Heat 3 DM
285 M70 Johansson Leif IFK Skövde FIK 19:30:00 Heat 3 DM
286 M70 Eriksson Stig IFK Skövde FIK 19:30:00 Heat 3 DM
287 M70 Sahl Stellan Lidköping IS 19:30:00 Heat 3 DM
288 M70 Tjällgren Kåre TV88 19:30:00 Heat 3 DM
289 M75 Ivarsson Göte IFK Skövde FIK 19:30:00 Heat 3 DM
292          
293          
294          
295          
296          
297          
298          
299          
300          
Uppdaterad: 2013-06-09 22:26
Skribent: Markus Gunnarsson

Gilla oss på Facebook:

Besök gärna våra sponsorer:

OLearys logo

FIRST_logo_black

Wellness

rclogo_english

iP1 SMS

 

Veckans besökare

Totalt antal besökare

Postadress:
IFK Skövde FIK av 1991 - Friidrott
Stefan Karlsson, Slingvägen 12
54140 Skövde

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info