Hoppa till sidans innehåll

Resultat Billingehusloppet 2012

13 OKT 2012 16:29
Nu finns preliminära resultat klara för 2012 års upplaga av Billingehusloppet!
  • Uppdaterad: 05 APR 2013 17:25

Resultatlista        
Billingehusloppet 2012      
2012-10-13        
           
  Placering Startnr Namn Klubbnamn Sluttid
7,5km Stavgång     7.5 km  
           
  1 668 Törnkvist Rolf VG-regionen    53:46
  2 27 Wadegård Klas Team Wadegårds Åkeri AB    53:47
  3 28 Wahlström Göran SOK Unden    54:09
  4 7 Haikka Pia Vgregion    54:41
  5 19 Nilsson Lennart Anderstorp    54:42
  6 18 Midborg Linda Inflight service production    55:00
  7 14 Lang Susanna Inflight service production    55:22
  8 23 Stavborg Mikael Inflight service production    55:50
  9 13 Johansson Lennart Mariestads AIF    56:09
  10 3 Esserius Maria Inflight service production    58:30
  11 9 Iakovets Elena CEJN AB    58:38
  12 10 Iggström Peter Alnö    58:39
  13 4 Fagerfalk Maria Åryd    59:55
  14 29 Wahlström-Svensson Miriam VG-regionen  1:00:03
  15 12 Johansson Rolf CEJN AB  1:00:24
  16 641 Andersson Annika Carpa  1:00:33
  17 642 Karlsson Bengt Carpa  1:00:34
  18 2 Angshed Cecilia Skövde  1:01:08
  19 15 Larsson Susanne Brandstorp  1:01:09
  20 16 Lindblom-Särndahl Eva Linköping  1:01:58
  21 6 Gustafsson Sinikka Team Wadegårds Åkeri AB  1:02:54
  22 20 Norén Johan Team Wadegårds Åkeri AB  1:02:55
  23 5 Gustafsson Lars Team Wadegårds Åkeri AB  1:03:04
  24 26 Wadegård Annica Team Wadegårds Åkeri AB  1:03:06
  25 21 Sandberg Kenneth Skövde  1:03:07
  26 1 Andersson Maria CEJN AB  1:03:30
  27 24 Strand Sara CEJN AB  1:03:31
  28 17 Lorentzon Jenny Hornstegelbruk  1:07:05
  28 31 Zalieckas Nerijus Hornstegelbruk  1:07:05
  30 11 Jarl Rolf Skövde  1:08:53
  31 8 Helgesson Kerstin Bräcke Diakoni  1:17:19
  32 22 Shahraki Sara Bräcke Diakoni  1:17:21
           
1.6km F10     1.6 km  
           
  1 579 Ötremark Tinna Skultorp     6:33
  2 45 Holmberg Lisa Lidköping IS     7:05
  3 694 Carlsson Emma Istrums Sk     7:12
  4 645 Gustafsson Tova Istrums Sk     7:18
  5 52 Lindstam Amanda Skultorp     7:31
  6 57 Svensson Mathilda Skövde     7:39
  7 58 Torgin Ida Väring     7:43
  8 646 Gustafsson Ida Istrums Sk     7:55
  9 46 Karhu Tilda Skultorps ryttarsällskap     8:21
  10 600 Bergkvist Astrid Lerdala Skola     8:38
  11 39 Dahl Alva Stöpen     8:41
  12 42 Fransson Emma LVSK     8:42
  13 36 Andersson Tindra Tidaholm SOK Sisu     9:01
  14 53 Ohlin Sara OK Tranan, Tranemo     9:34
  15 49 Kilander Tova Eksjö     9:36
  16 50 Kilander Kajsa Eksjö     9:37
  17 41 Den Braver Tove OK Gränsen     9:38
  18 34 Alvarsson Ottilia Täby     9:39
  19 47 Karlsson Thea Axvall     9:43
  20 51 Linderoth Josephine If Hagen     9:52
  21 691 Lagerström Amanda Våmb     9:53
  21 721 Grönlund Ida Skultorp     9:53
  23 722 Grönlund Kajsa Skultorp    10:02
  24 676 Teepe Lois Dalum    10:07
  25 59 Zander Tove HJO friidrottsklubb    10:17
  26 37 Angshed Moa Skövde    10:22
  26 38 Angshed Frida Skövde    10:22
  28 32 Ahlén Alva Stenstorp    10:24
  29 679 Bark Ellinor Linköping    10:25
  30 54 Siewertz Emilia Stenstorp    10:30
  31 33 Ahlén Emma Skultorp    10:31
  31 656 Wachtmeister Klara Lerdala Skola    10:31
  33 606 Svefors Selma Lerdala Skola    10:32
  34 607 Swahn Ebba Lerdala Skola    10:47
  34 666 Törnblad Matilda T Lerdala IF    10:47
  36 665 Evertsson Tuva Lerdala IF    10:53
  37 609 Dahl Cornelia Stenstorp    10:54
  38 590 Emanuelsson Fransson Vanja Skövde    10:55
  39 61 Åkesson Agnes HJO friidrottsklubb    11:10
  40 60 Zander Julie HJO friidrottsklubb    11:13
  41 43 Fröjd Thilde Skövde    11:51
  41 661 Oliw Alva Brandstorp    11:51
  43 577 Rybeck Lina Västra Frölunda    12:05
  44 660 Isakson maja Brandstorp    12:09
  45 35 Andersson Nova Varnhem    12:13
  46 44 Grönlund Amanda Stenshults IF    12:15
  47 675 Teepe Flore Dalum    12:24
  48 578 Rybeck Hanna Västra Frölunda    12:38
  49 48 Kilander Klara Holmenkollen    12:56
  50 587 Åkerström Beata IFK Skövde Skidklubb    13:38
  51 638 Stolare Frida InGaMeSc    13:48
  52 55 Siewertz Elin Stenstorp    14:08
  53 648 Ottosson Ella Stenstorps IF    14:28
  54 704 Orestig Hedvig Habo    14:57
           
1.6km P10     1.6 km  
           
  1 686 Eriksson David Sävedalens AIK     6:13
  2 603 Carlsson Anton IF Hagen     6:31
  3 83 Ohlin Gustav OK Tranan, Tranemo     6:58
  4 77 Lindbäck Otto IFK Skövde     7:17
  5 78 Lindström Oliver Lindström     7:22
  6 605 Swahn Gustaf Lerdala Skola     7:23
  7 586 Åkerström Melker IFK Skövde Skidklubb     7:35
  8 596 Fransson Villiam Karlsborg     7:36
  9 84 Persson Emil Skultorps IF     7:44
  10 72 Elofsson Alfred Mariestad     7:47
  11 91 Wiklund Julius IK Wilske     7:53
  12 626 Vikhe Patil Dave Varnhems IF     7:59
  13 671 Musslinder David Falköping AIK Skidor     8:00
  14 628 Backhaus Simon Skövde     8:01
  15 85 Persson Gustav Skultorps IF     8:02
  15 86 Seipel Otto Stoppa Klockan     8:02
  17 88 Svantesson Oskar Billingsdalsskolan     8:20
  18 711 Toftén Hugo Karlsborg     8:27
  19 90 Torgin Gustaf Väring     8:39
  20 87 Skaremyr Filip Skövde     8:43
  21 63 Ahlén Linus Skövde     8:56
  22 81 Magnusson Isak IF Hagen FIK     9:11
  23 89 Svantesson Simon Billingsdalsskolan     9:19
  24 62 Ahlén Hugo Stenstorp     9:21
  25 79 Lindström Adam Lindström     9:25
  26 74 Grönlund Pontus Stenshults IF     9:27
  27 622 Sjöqvist Petter Lerdala Skola     9:51
  28 76 Kilander Aksel Holmenkollen     9:58
  29 66 Caldeborg Otto Mariestad    10:01
  30 73 Elofsson Gottfrid Mariestad    10:07
  31 625 Vikhe Patil Neil Varnhems IF    10:12
  32 653 Nordberg Edvin Lerdala Skola    10:23
  33 630 Blom Axel Mariestad    10:26
  34 67 Caldeborg Johan Mariestad    10:54
  35 64 Alvarsson Melker Skövde    11:13
  36 654 Nordberg Vilgot Lerdala Skola    11:31
  37 647 Ottosson Hugo Stenstorps IF    11:44
  38 655 Wachtmeister Axel Lerdala Skola    11:59
  39 584 Cambring Elias Skövde    12:49
  40 69 Carlsson Jonathan Tibro    13:04
  41 70 Carlsson Melker Tibro    13:37
  42 65 Brander Timbastian Kattisavans IF    13:59
  43 631 Blom Oscar Mariestad    14:28
  44 662 Gustavsson Edvin SOK Träff-Karlsborg    14:37
  45 75 Jansson Melker Kungsängen    16:40
           
3.5km F12     3.5 km  
           
  1 101 Magnusson Klara IF Hagen FIK    13:24
  2 102 Nielsen Julia Sävedalens AIK    13:34
  3 94 Eriksson Sofie Sävedalens AIK    13:51
  4 103 Niklasson Felicia Sävedalens AIK    14:02
  5 100 Kjelander Alice Sävedalens AIK    14:27
  6 97 Ivehammar Amanda Linköpings GIF    14:45
  7 104 Palm Elsa Sävedalens AIK    14:48
  8 663 Gustavsson Elvivia SOK Träff-Karlsborg    17:06
  9 649 Emanuelsson Fransson Vera Skövde    17:07
  10 96 Holmberg Tova Lidköping IS    18:24
  11 95 Grönlund Nora Skultorp    19:43
  12 105 Åkesson Linnea HJO friidrottsklubb    19:44
  13 93 Den Braver Kajsa OK Gränsen    20:01
  14 98 Karlsson Caroline Axvall    20:15
  15 680 Bark Linnea Linköping    21:06
  16 99 Kindbom Lisa Skövde    21:28
  17 92 Andersson Annie Ekedalens SK    22:46
  18 664 Evertsson Agnes Lerdala IF    23:34
  19 667 Jonzon Tuva Lerdala IF    23:35
           
3.5km F14     3.5 km  
           
  1 597 Storm-Karlén Cornelia Lidköpings IS    13:56
  2 681 Bark Caroline IK Akele    14:06
  3 109 Lindbäck Tilde IFK Skövde    15:40
  4 108 Edentoft Sara Skövde    18:33
  5 599 Poetzsch Fritzi Tibro HK    19:34
           
3.5km P12     3.5 km  
           
  1 118 Mellqvist Andre Sävedalens AIK    12:29
  2 112 Bertilsson Johan Skövde    13:31
  2 115 Funk Oliver Lidköpings VSK    13:31
  4 698 Brandström Daniel OK Skogsstjärnan    13:46
  5 132 Olsson Lucas Lidköpings IS    14:34
  6 123 Thunberg Albin Sävedalens AIK    14:41
  7 125 Ånestrand Alvin Sävedalens AIK    14:43
  8 122 Svensson Anton Skövde    14:46
  9 602 Carlsson Marcus IF Hagen OK    14:47
  10 111 Andersson Olle Ekedalens SK    16:40
  11 121 Sahlén Simon Skövde    17:47
  12 114 Fransson Oskar LVSK    18:11
  13 124 Zander Lukas HJO friidrottsklubb    19:53
  14 658 Oliw Melcher Brandstorp    20:13
           
3.5km P14     3.5 km  
           
  1 134 Andersson Hugo Ryda SK    12:44
  2 126 Berglund Henrik IFK Värsås    13:12
  3 127 Bertilsson Anton Habo FIF-04    13:32
  4 131 Olsson Gustaf Lidköpings IS    13:37
  5 129 Johansson Niklas Sävedalens AIK    15:01
  6 588 Wikström Adam Skövde    17:20
  7 133 Thorsell Oskar Värsås    18:19
  8 573 Brunzell Anthon Ingen klubb    19:56
  9 130 Larsson Oskar Bif Brandstorp    21:08
           
5km F16     5 km  
           
  1 715 Chistiansson Sara Trollhättan Fik    19:43
  2 135 Ivehammar Julia Linköpings GIF    20:04
  3 720 Larsson Elvira Ryda Sk    21:19
  4 615 Ellneskog Josefine IFK Skövde skidklubb    22:43
  5 136 Lied Izabella Mariestad    25:07
  6 56 Stuivers Linn Skövde    29:06
  7 137 Lundell Josefin Väring    37:30
           
5km P16     5 km  
           
  1 674 Axelsson Martin TFIK Trollhättan FIK    18:23
  2 138 Doslic Oliver Skövde    18:52
  3 140 Poucette Viktor Lidköpings IS    19:22
  4 677 Davidsson Johan IFK Växjö    19:42
  5 356 Falk Jonathan Tidaholm SOK Sisu    19:58
  6 700 Magnusson Emil JK 10 IF    22:29
  7 142 Thorsell Edvin Värsås    26:26
  8 746 Du Hane Simon Lilla Torg FF    27:37
           
5km Kvinnor     5 km  
           
  1 163 Magnusson Karin IF Hagen FIK    22:25
  2 169 Söderberg-Andersson Nathalie Skövde    22:45
  3 209 Sundström Nina Göteborg    22:46
  4 211 Söderberg-Andersson Nicole Skövde    22:47
  5 179 Ahlén Åsa Stenstorp    23:13
  6 167 Moläng Anna ERK med vänner    24:55
  7 182 Annesdotter Sanna Skövde Polisidrottsförening    25:01
  8 173 Zachrisson Sara-Sofia Mariestad    25:12
  9 196 Johansson Jessica Tidaholm    25:15
  10 175 Åkerström Louise Mariestad    25:37
  11 152 Falk Elin Ekedalens elit    25:50
  12 190 Hammarstrand Sofia Skövde    26:08
  13 170 Thuren Lena Furhoffs Rostfria    26:21
  14 174 Zetterdahl Lovisa Linköping    26:22
  15 311 Karlsson Jenny Team Wadegårds Åkeri AB    26:23
  16 197 Johansson Therese Ekedalens elit    26:30
  17 172 Van Oeveren Emma Skövde    26:33
  18 160 Lindström Linda Lindström    26:39
  19 171 Van Oeveren Anna Tibro    26:42
  20 188 Gripenwald Iri Skövde    26:44
  21 143 Caldeborg Annika Mariestad    26:47
  22 707 Carlsson Isabelle Göteborg    26:54
  23 202 Pettersson Åsa LFC Skövdes fritidsklubb, F kassan    26:58
  24 755 Elofsson Cecilia Mariestad    27:01
  25 187 Friberg Lisa Skövde    27:05
  26 198 Jonsson Jennet LFC Skövdes fritidsklubb, F kassan    27:15
  27 146 Dalros Elin Skövde    27:22
  28 306 Johansson Linnea Vgregion    27:29
  29 162 Magnusson Inger Skövde    27:30
  30 199 Nummela Sara Lidköping    28:03
  31 155 Fransson Ida Laxå    28:20
  32 183 Barkman Eva-Lena Vgregion    28:47
  33 149 Engvall Martina Jönköping    28:51
  34 744 Fagerström Åsa Malmö    29:04
  35 613 Petersson Victoria Nybro    29:27
  36 692 Svensson Charlotte Halmstad    29:30
  37 208 Stuivers Lena Skövde    29:33
  38 159 Lindberg Jenny Mariestad    30:06
  39 201 Olsson Cecilia Ringarum    30:20
  40 757 Hemeren Gudrun VG-regionen    30:28
  41 161 Lundqvist Anna Lanesundsviken    30:33
  42 145 Dahlström Charlotte CEJN AB    30:38
  43 180 Andersson Annelie Skövde    31:04
  44 166 Modigh Mari Mariestad    31:11
  45 614 Ekstedt Petra Göteborg    31:30
  46 200 Olovsson Anna Skövde    31:39
  47 157 Larsson Lena Skövde    31:45
  48 206 Sjöström Alexandra Skövde    31:53
  49 178 Agerskov Jane Tibro    31:56
  50 184 Björkdahl Eva-Lott Mariestad    32:15
  51 207 Snäll Annica ERK med vänner    32:26
  52 193 Hurri Emma Skara    32:39
  53 151 Eriksson-Seipel Nora Stoppa Klockan    32:42
  54 205 Seipel Alice Stoppa Klockan    32:43
  55 195 Johansson Elisabeth Stenstorp    32:51
  56 144 Cannervik Johansson Gunvor Vgregion    33:16
  57 168 Norén-Wadegård Pernilla Team Wadegårds Åkeri AB    33:19
  58 210 Svensson Britt Töreboda    33:29
  59 165 Martinsson Lena Mölndal    33:48
  60 164 Malm Sonja Lerdala    33:54
  61 186 Bring Christina Hjo    34:12
  62 300 Homberg Anna Lidköping IS    34:27
  63 191 Holm Liselotte CEJN AB    34:50
  64 585 Ugrell Matilda Göteborg    35:32
  65 176 Östman Ulrika Skövde    35:34
  66 192 Holm Julia Skövde    36:50
  67 611 Petersson Carina Nybro    37:48
  68 185 Bring Lisa Skövde    40:24
  69 610 Lindholm Fanny Skövde    40:39
  70 181 Andersson Nicoletta Göteborg    40:46
  71 189 Gustavsson Susanne Skövde    44:46
  72 150 Eriksson Therese Inflight service production    54:10
  73 194 Hög-Carlsson Tina Inflight service production    54:11
           
5km Män     5 km  
           
  1 673 Hermansson Kevin TFIK Trollhättan    17:44
  2 672 Musslinder Erik Falköping AIK Skidor    17:56
  3 321 Qvick Johan Team Wadegårds Åkeri AB    18:48
  4 235 Wadegård Johan Team Wadegårds Åkeri AB    19:07
  5 636 Andersson Niclas Storådalens Sk    19:21
  6 229 Johansson Alfred Skara    20:12
  7 727 Carlsson Torbjörn Team Dala    21:12
  8 218 Grönlund Jesper Stenshults IF    21:22
  9 219 Gullersbo Erik Grebo    21:41
  10 480 Karlsson Alexander Laxå    21:47
  11 217 Gröndahl Henric Skövde    22:06
  12 729 Otter Kristoffer Brobacka    22:17
  13 225 Härnberg Marcus Skövde    22:28
  14 242 Bengtsson David Skövde Polisidrottsförening    22:41
  15 637 Andersson Lasse Storådalens Sk    22:42
  16 214 Alm Erik Hjo    22:44
  17 216 Alm Kristoffer Göteborg    23:13
  18 220 Gustafsson Roger CEJN AB    23:19
  19 228 Johansson Peter Skara    23:35
  20 236 Wallin Henrik Team Wadegårds Åkeri AB    24:46
  21 438 Brodin Alf Mölndal    24:51
  22 213 Allerbjer Marcus CEJN AB    24:53
  23 657 Tholin Marcus TW Skövde    24:56
  24 212 Alfredsson Tobias Falköping    25:05
  25 257 Lämgren Jan-Ove Skörnen    25:17
  26 252 Jokikokko Matti Karlskoga    25:22
  27 717 Karlsson Martin Falköping    25:24
  28 227 Johansson Rolf Team Wadegårds Åkeri AB    25:32
  29 258 Malm Markus Skövde Polisidrottsförening    25:33
  30 261 Norén Marcus Team Wadegårds Åkeri AB    25:36
  31 244 Engström Göran 47:e Billingehusloppet    25:56
  32 624 Fredriksson Ingvar Skövde    25:58
  33 224 Holgersson Ingmar Norra Fågelås IF    26:06
  34 365 Abrahamsson Åke Skövde Slakteri AB    26:18
  35 253 Karhu Hampus HP Skövde country    26:19
  36 256 Lundgren Magnus CEJN AB    26:37
  37 222 Hansson Marcus CEJN AB    26:49
  38 714 Sandqvist Mikael Vårgårda    27:02
  39 248 Fransson Olle Norra Fågelås IF    28:07
  40 250 Johansson Bosse Mariestads AIF    28:28
  41 233 Stomberg Jan H Tidaholm    28:43
  42 249 Fredh Thorbjörn CEJN AB    28:49
  43 215 Alm Anders Hjo    28:50
  44 682 Zachrisson Niclas Mariestad    28:51
  45 241 Beijer Fredrik Skövde    29:07
  46 254 Larsson Henrik CEJN AB    29:32
  47 693 Stenholm Daniel Halmstad    29:53
  48 247 Fransson Ingemar Norra Fågelås IF    30:00
  49 246 Finér Thomas Habo    30:04
  50 237 Österblom Bengt K3 IF    30:24
  51 240 Axelsson Bengt Grundsund    30:33
  52 251 Johansson Sven-Olof Skultuna    30:45
  53 238 Andersson Lars Skövde    31:05
  54 723 Mossberg Jan IFK Kristinehamn    31:43
  55 231 Persson Clas Skövde    31:58
  56 735 Jansson Henry IAC    32:52
  57 756 Enerstål Lars IFK Skövde    33:44
  58 221 Gustafsson Per Team Wadegårds Åkeri AB    34:17
  59 736 Mathwig Rudaly Götene    35:38
  60 730 Nyman Mats Vårgårda Ck    37:43
  61 612 Pettersson Mikael Nybro    37:47
  62 230 Persson Ulrik Team Wadegårds Åkeri AB    37:49
  63 259 Mikanovic Benny Team Wadegårds Åkeri AB    37:50
  64 232 Sandberg Harald Kristinehamn    41:02
           
10.5km Kvinnor tävling   10.5 km  
           
  1 264 Persson Nina Örgryte IS    38:50
  2 621 Sjöström Agnes IKW Köping    42:05
  3 316 Strand Malin Sävedalens AIK    43:06
  4 678 Bark Anna-Sofie IK Akele    45:52
  5 719 Svahnström Malin IK Wilske    47:01
  6 619 Hjalmarsson Josefin Ryda SK    47:27
  7 262 Blom Åsa Mariestads AIF    49:12
  8 265 Pospeshina Lubov IFK Skövde FIK    50:29
           
10.5km Kmot     10.5 km  
           
  1 320 Törnqvist Sandra Karlsborg    46:05
  2 284 Andersson Liselotte Göteborg    47:39
  3 319 Toftén Jenny LFC Skövdes fritidsklubb, F kassan    48:31
  4 279 Ahlén Nina Skultorp    49:40
  5 267 Bjerke Malin Skövde Polisidrottsförening    49:43
  6 629 Holgersson Malin Friskis o svettis, Skövde    49:54
  7 327 Lalli Caroline Mariestad    50:10
  8 580 Hagejärd Henrik Coloseum fc    50:27
  9 298 Gyllensten Åsa Töreboda    51:09
  10 644 Ahlner Helen Skövde    51:39
  11 272 Collin Cecilia Heelstriker RC    53:17
  12 309 Jönsson Sandra Skövde    53:29
  13 271 Cederberg Karin Skövde    53:32
  14 333 Martinsson Helena Skövde    53:33
  15 313 Kilander Helena Eksjö    53:48
  16 670 Musslinder Emma Falköpings AIK Skidor    53:56
  17 329 Ljungberg Anna IFK Skövde    54:04
  18 289 Berggren Sofia Spel o Tobak Direkten, Kvantum    54:28
  19 275 Ekerling Therese Team Wärja    54:38
  20 709 Alsjö Åsa Falköping    54:45
  21 608 Thurén Camilla Lund    55:20
  22 287 Berggren Eva-Karin Skövde    55:32
  23 322 Westerberg Marie Skövde    55:54
  24 296 Grönlund Sofia Stenshults IF    55:55
  25 305 Johansson Christina ERK med vänner    56:08
  26 299 Holmgren Gunilla Töreboda    56:25
  27 286 Arvidsson Anna Skövde    56:29
  28 270 Carlsson Carola IK Albion    56:51
  29 281 Almén Johanna LinnSideOut    57:43
  30 291 Ericsson Carolina Istrums Sk Friidrott    58:04
  31 292 Eriksson Sofia ERK med vänner    58:11
  32 280 Almén Jenny LinnSideOut    58:12
  33 288 Bengtsson Emma Borås    58:27
  34 297 Gustavsson Alexandra Lidköping Idrottssällskap    58:40
  35 724 Jakobsson Ann Charlotte Istrums Sk    58:44
  36 269 Brander Agnetha Bräcke Diakoni    58:47
  37 335 Ohlin Ann-Sofie Nexans/IKO Fritid Tranemo    59:21
  38 304 Johansson Anette CEJN AB    59:29
  39 283 Alvarsson Martina Skövde    59:30
  40 336 Rejnö Åsa Axvall  1:00:02
  41 276 Eklund Svensson Lina ERK med vänner  1:00:27
  42 318 Teepe-Ivarsson Maja Bräcke Diakoni  1:01:42
  43 315 Siewertz Josefine Ingame SC  1:02:27
  44 303 Johansson Christina CEJN AB  1:02:31
  45 598 Poetzsch Beate Tibro  1:03:53
  46 687 Axelsson Cecilia Skövde  1:04:05
  47 295 Forsell Åsa Motala  1:04:26
  48 278 af Geijer-stam Helene Utväg Skaraborg  1:04:39
  49 314 Renfors Tanja Akuten, skaraborg  1:04:42
  50 409 Hoel Anna-Karin Ambassadörer för Fairtrade  1:04:44
  51 325 Kindbom Ida Skövde  1:04:52
  52 713 Lundberg Maria VgRegion Falköping  1:05:32
  53 323 Wiberg Sofia Skara  1:05:35
  54 266 Berggren Emilie Spel o Tobak Direkten  1:05:36
  55 273 Creutz Ann Trolhättan  1:05:42
  56 302 Jakobsson Camilla Sten Mariestad  1:05:53
  57 301 Högberg Christina Västragötalandsregionen  1:07:02
  58 330 Lundmark Anna Stockholm  1:07:31
  59 268 Bly Gunilla Götene  1:07:41
  60 324 von Essen Ann Stoppa Klockan  1:08:09
  61 290 Engelbrektsson Marie Mariestad  1:08:45
  62 334 Neergaard-Möller Marre Bräcke Diakoni  1:10:31
  63 277 Elmshorn Jill CEJN AB  1:11:42
  64 328 Larsson Gunnel Friskis o svettis  1:13:41
  65 576 Enocksson Margareta Tibro Frendo  1:18:54
  66 312 Karlsson Eva Skövde  1:22:03
  67 308 Johansson Malin Skövde  1:25:19
           
10.5km Män tävling   10.5 km  
           
  1 337 Andersson Patrik Hälle IF    34:34
  2 343 Magnusson Andreas Mariestads AIF    36:11
  3 725 Hellman Johan Strömstad Löparklubb    37:02
  4 481 Kilander Sven SK Vidar    37:15
  5 363 Wilhelmsson Erik Lidköpings VSK    38:44
  6 633 Germanis Martin Fredrikshofs FIF    39:05
  7 345 Sahl Henrik Lidköpings IS    39:09
  8 741 Brofjärd Jesper Ski team Syd    39:18
  9 362 Wilenius Karl Istrums Sk    39:21
  10 651 Svensson Emil IFK Skövde SK    39:36
  11 357 Fransson Elliot IF Hagen FIK    40:15
  12 551 Strömbom Peter Ulricehamns FK    40:46
  13 726 Sahl Torbjörn Lidköpings VSK    41:01
  14 354 Brander Pontus Kattisavans IF    41:30
  15 341 Larsson Ulf SOK Träff-Karlsborg    41:36
  16 364 Ödman Stefan IFK Skövde    41:38
  17 751 Carlsson Jimmy IK Wilske    41:48
  18 338 Johansson Fredrik Mariestads AIF    41:55
  19 570 Johansson Fredrik Uppsala Löparklubb    42:13
  20 347 Tegeman Jerker Vedums AIS    42:48
  21 695 Carlsson Anders Istrums Sk    42:56
  22 761 Persson Martin CEJN    43:02
  23 342 Magnusson Anders IF Hagen FIK    43:47
  24 360 Ilveson Keith Tidaholm SOK Sisu    44:00
  25 738 Hansson Lennart Pantern Running Club    44:57
  26 359 Holgersson Kenneth Tidaholm SOK Sisu    46:12
  27 760 Saberi Masoud IK Wilske    46:48
  28 740 Mathsson Stefan Åsarp    46:55
  29 748 Ek Emil Grästorp    47:31
  30 349 Wallerman Jonas SOK Träff-Karlsborg    48:22
  31 348 Tholin Håkan Istrums Sk    48:47
  32 350 Andersson Jonas IFK Skövde    49:07
  33 358 Gustavsson Erik IK Albion    49:42
  34 574 Bergkvist Per Tidaholm Sisu    49:44
  35 353 Björnfot Lars Mariestads AIF    50:11
  36 346 Solsjö Niklas IFK Skövde FIK    52:11
  37 355 Carlsson Gösta KFUM Örebro    55:44
  38 571 Jonsson Hasse IK Albion    58:14
  39 340 Karlsson Anders Lidköping    58:22
           
10.5km Mmot     10.5 km  
           
  1 592 Andersson Karl-Fredrik Sportsson Skövde/Hjo MSK    40:04
  2 739 Andersson Andreas Skövde    40:35
  3 403 Helmersson Roger Skagersvik    42:03
  4 435 Brian Carl Furhoffs Rostfria    42:24
  5 446 Fredh Andreas Skövde    42:50
  6 502 Nielsen Linus Heelstriker RC    43:27
  7 564 Zander Johan Hjo    43:40
  8 594 Frantzén Marcus Högskolan et al    43:42
  9 434 Brandt Johan Gudhem    43:55
  10 419 Johnsson Marcus OK Kullingshof    43:57
  11 575 Jemsö Johan Skövde    44:02
  12 371 Almén Johan LFC Skövdes fritidsklubb, F kassan    44:05
  13 467 Jarlevang Torbjörn Broddetorp    44:14
  14 402 Hansson Fredrik Arla Foods Alexander    44:25
  15 523 Svärd Andreas Skövde    44:38
  16 401 Hammarstrand Anders Skövde    44:46
  17 475 Karlsson Anders Undenäs IF    44:56
  18 385 Boström Jonas Habo    44:59
  19 447 Fredriksson Robert Göteborg    45:10
  20 683 Johansson Petter Jönköping    45:11
  21 422 Kilander Emil Eksjö    45:14
  22 560 von Essen Hannes Stoppa Klockan    45:20
  23 634 Johansson Daniel Skövde    45:23
  24 530 Nilsson Johan Heelstriker RC    45:28
  25 405 Henriksson Bernt Gudhems IF    45:33
  26 382 Andersson Martin Skövde    45:44
  27 546 Skaremyr Fredrik Skövde    45:50
  28 545 Sjölander Peter Kavelbro Skövde    45:53
  29 366 Adolfsson Gustaf Skövde    45:55
  30 509 Pettersson Mischa Kungsängen    45:56
  31 732 jansson Rickard FZ Zurg    45:58
  32 451 Granevik Andreas Vgregion    46:01
  33 507 Persson David Jakobsberg    46:04
  34 582 Fläring Carl Ingen klubb    46:06
  35 370 Allendor Pelle Skövde    46:09
  36 404 Helmersson Mikael Gislaved    46:10
  36 583 Fläring Oscar Ingen klubb    46:10
  38 500 Mårtensson Wiktor CEJN AB    46:13
  39 495 Malm Daniel Malmö    46:17
  40 616 Ernstson Patrik PE Triathlon    46:25
  41 503 Nielsen Oskar Uppsala    46:32
  42 493 Löfnertz  Erik Lerdala IF    46:41
  43 351 Andersson Torbjörn Tidaholm SOK Sisu    46:44
  44 441 Carlsson Emil Epsilon    46:51
  45 388 Den Braver Tobias OK Gränsen    46:57
  46 526 Törnqvist Hans Karlsborg    47:01
  47 561 Wärja Andreas Team Wärja    47:10
  48 450 Gimmerstorp Anders Jönköping    47:12
  49 471 Järlström Mikael Skövde    47:22
  50 623 Staam Daniel Vgregion    47:43
  51 496 Malm Henrik Helsingborg    47:44
  52 558 von Bern Ragnar Ulricehamns    47:48
  53 455 Gustafsson Patrik CEJN AB    47:51
  54 643 Bertilsson Anders Friskis & Svettis Skövde    47:54
  55 703 Henningsson Jonas Lidköping    47:56
  56 384 Berggren Mattias Spel o Tobak Direkten, Kvantum    47:58
  57 556 Wessberg Daniel Livräddarna Skövde    47:59
  58 460 Holmgren Stefan Töreboda    48:01
  59 562 Wärja Mikael Team Wärja    48:02
  60 513 Rosell Markus Mariestad    48:04
  61 529 Wallin Mikael Skövde Polisidrottsförening    48:06
  62 487 Lindström Marcus Lindström    48:11
  63 701 Ekman Peter Hjo    48:29
  64 712 Kvarnevik Staffan Skövde    48:30
  65 417 Johansson Johan Varnhem    48:37
  66 733 Käll Håkan Lidköping Surf    48:38
  67 448 Friberg Olle Göteborg    48:39
  68 581 Svensson Magnus Skövde    48:44
  69 439 Cambring Eddie C.I.M.F Racing    48:50
  70 389 Diehm Nils IFK Skövde FIK    48:52
  71 408 Hjerpe Andreas Hjo    48:57
  72 468 Johansson Fredrik Skövde Polisidrottsförening    49:10
  73 527 Uddh Henrik Skövde    49:13
  74 461 Hultman Mats Volvo PV Uh    49:15
  75 395 Falk Martin Tidaholm    49:18
  76 472 Kanth Fredrik Taberg    49:24
  77 620 Edholm Fredrik Skövde    49:27
  78 742 Styrömberg Niklas Lerdala IF    49:34
  79 521 Svensson Tommy Vreten    49:37
  80 699 Brandström Per Töreboda    49:38
  81 690 Eriksson Martin OK Alehof/Nödinge    49:39
  82 386 Davidsson Fredrik IK Wilske    49:41
  83 540 Persson Martin CEJN AB    49:43
  84 497 Melfi Simone Friskis o svettis, Skövde    49:49
  85 429 Källstrand Bengt Skövde    49:53
  86 534 Olovsson Andreas Volvo PVUh    49:54
  87 410 Johansson Jonas Tibro    49:57
  88 476 Karlsson Martin Undenäs IF    49:58
  89 369 Albinsson Andreas Linköping    49:59
  90 640 Karlsson Johan Hova IF    50:02
  91 593 Andersson Andreas Aptic AB    50:08
  92 517 Sahlén Ulf Skövde    50:18
  93 512 Rosell Mats Skövde    50:35
  94 706 Carlsson Håkan Legbert FF Göteborg    50:38
  95 528 Wall Joakim CEJN AB    50:40
  96 515 Rydin Tommy Mariestad    50:44
  97 552 Stålbert John Göteborg    50:47
  98 635 Blûcher Tord Storådalens Sk    50:51
  99 618 Andersson Mikael Skövde    51:00
  100 639 Stolare Håkan InGaMeSc    51:02
  101 478 Karlsson Mattias Spel o Tobak Direkten    51:06
  102 544 Siegmund Florian Högskolan et al    51:14
  103 702 Sannerud Mikael Skövde    51:15
  104 491 Lundkvist Thomas Skara    51:17
  105 747 Klasson Göran SMK Gullspång    51:21
  106 519 Svensson Mikael CEJN AB    51:25
  107 372 Alnemar Eric Götene    51:27
  108 555 Verri Michele Stenstorp    51:28
  109 412 Johansson Anders Götene    51:36
  110 501 Neuman Marcus Skövde    51:40
  111 510 Piastra Umberto Loppan på stiftet    51:41
  112 737 Forsell Tobias Väring    51:48
  113 524 Söderqvist Johannes Göteborg    51:50
  114 762 Ahlin Jakob InGaMe SC    52:06
  115 482 Larsson Ingemar Skövde    52:10
  116 685 Aronsson Anders Skövde    52:14
  117 696 Jansson Jerry Falköping    52:32
  118 484 Lejon Mikael Skövde Slakteri AB    52:40
  119 536 Ottow Michael Utväg Skaraborg    52:44
  120 554 Werner Fredrik Toklöparna    52:46
  121 505 Nilsson Tobias Arla Foods Alexander    52:58
  122 752 Wahlqvist Anders Emtunga    53:05
  123 568 Lindén Henrik Amazonerna    53:06
  124 591 Sahl Björn Sportsson Skövde/Hjo MSK    53:07
  125 437 Brodersen Jakob Skövde    53:08
  126 397 Forsell Daniel Motala    53:11
  127 525 Thool Håkan Friskis o svettis, Skövde    53:14
  128 728 Asp Peter Säter Skövde    53:22
  129 421 Josefsson Anders IK Albion    53:23
  130 433 Larsson Hans-Ove Skövde    53:27
  131 716 Sanberg Daniel VW Jönköping    53:42
  132 474 Karlsson Gunnar Undenäs IF    53:52
  133 604 Carlsson Per IF Hagen    53:55
  134 548 Sparrner Otto Växjö    53:59
  135 454 Gunnarsson Tobias Skara    54:02
  136 453 Grönlund Erik Skultorp    54:03
  137 375 Alvarsson Henrik Alvarsson Skiclub    54:09
  138 452 Grönlund Kjell Stenshults IF    54:11
  139 617 Dagälv Anders Uppsala    54:13
  140 379 Andersson Clas Skövde    54:18
  141 743 Ujvari Sandor You Create Reality    54:38
  142 537 Perbring Björn Skövde    54:41
  143 759 Bäckström Mikael Exertus IT AB Göteborg    54:43
  144 387 Davidsson Berth IK Wilske    54:51
  145 684 Johansson Gustav Uppsala    54:55
  146 652 Nordberg Anders Lerdala IF    54:59
  147 601 Fries Mattias Skövde    55:05
  148 504 Nilsson Stefan Arla Foods Alexander    55:10
  149 522 Svensson Christian Skövde    55:18
  150 749 Magnusson Andreas Nordea    55:38
  151 443 Cronsjö Mattias Skövde    55:39
  152 377 Andersson Simon Göteborg    55:46
  153 506 Persson Leif Töreboda    55:59
  154 411 Johansson Mats Livräddarna Skövde    56:03
  155 394 Eriksson Johan CEJN AB    56:07
  156 424 Klasson Nicklas CEJN AB    56:08
  157 533 Nord Benjamin Volvo PV Uh    56:13
  158 392 Elmshorn Magnus ERK med vänner    56:19
  159 463 Hög Tommy Skara    56:20
  160 456 Gustavsen Martin Spel o Tobak Direkten, Kvantum    56:22
  161 398 Gustavsson Gunnar Skövde    56:23
  162 415 Johansson Mikael Skara    56:24
  163 449 Furhoff Carl Furhoffs Rostfria    56:28
  163 488 Linn Gunnar LinnSideOut    56:28
  165 750 Anttila Petri Friskis & Svettis Skövde    56:33
  166 547 Smedgård Peter IF Hagen FIK    56:49
  167 494 Lööv Peter Scania aktiv Vänersborg    56:52
  168 440 Carlsson Johan Horns tegelbruk    56:54
  169 418 Johansson Carl-Johan Skövde    57:17
  170 650 Roos Staffan Ängelholm    57:26
  171 431 Larsson Peter LFC Skövdes fritidsklubb, F kassan    57:28
  172 489 Lorentzon Andreas Hornstegelbruk    57:31
  173 492 Lundqvist Ola Lanesundsviken    57:32
  174 753 Thorén Henrik Rudskoga IF    57:43
  175 557 Winther Gustaf Arla Foods Alexander    57:47
  176 396 Flink Ove IK Albion    57:50
  177 483 Lebram Mikael InGaMe SC    57:54
  178 708 Alsiö Tomas Falköping    57:57
  178 710 Alsiö Albin Falköping    57:57
  180 632 Lundgren Åke Axelstorp IF    58:10
  181 589 Larsson Per Skövde    58:12
  182 376 Andersson Leif Lerdala    58:21
  183 479 Karlsson Henrik Furhoffs Rostfria    58:23
  184 731 Edvardsson Samuel Tibro    58:30
  185 430 Larsson Stefan Skövde    58:31
  185 689 Griph Christoffer Skövde    58:31
  187 595 Haux Johan Nocout.se    58:32
  187 688 Gustavsson Owe Skövde    58:32
  189 565 Öqvist Niklas Heelstriker RC    58:33
  190 373 Alsmo Thomas My-Tech AB    58:45
  191 400 Hagstedt Dan Skövde    58:49
  192 508 Petersson Thomas Körka upp    58:53
  193 539 Pershed Thomas Skövde    59:03
  194 669 Persson Göran Skövde    59:09
  195 445 Dahl Magnus Stenstorp    59:10
  196 459 Holm Conny Volvo PV Uh    59:17
  197 518 Svensson Lars Töreboda    59:24
  198 486 Lindblom Patrik Linköping    59:48
  199 374 Alvarsson Robert Skövde    59:51
  200 627 Strand Anders InGaMe SC  1:00:03
  201 432 Larsson Fredrik Brandstorp  1:00:06
  202 659 Wahlström Pontus Brandstorp  1:00:12
  203 745 Pettersson Sture IK Stern Sävedalen  1:00:32
  204 469 Johansson Lars CEJN AB  1:00:41
  205 754 Pehrson Ingvar Rudskoga IF  1:00:42
  206 458 Hoffman Christer LFC Skövdes fritidsklubb, F kassan  1:00:44
  207 407 Hermansson Sven-Erik Postens IF  1:00:59
  208 490 Ludvigsson Roger IFK Skövde skidklubb  1:01:21
  209 399 Hagelsvärdh Urban Körka Upp  1:01:22
  210 499 Mårald Henrik Växjö AIS  1:01:23
  211 436 Bring Anton Göteborg  1:01:28
  212 420 Jonsson Tore LFC Skövdes fritidsklubb, F kassan  1:01:34
  213 413 Johansson Börje Skövde  1:01:40
  214 390 Edqvist Johan Skövde Slakteri AB  1:01:47
  215 406 Hermansson Mikael VG-regionen  1:02:08
  216 464 Högberg Martin Körka Upp  1:02:11
  217 367 Adolfsson Thomas Vgregion  1:02:19
  218 239 Angshed Markus Skövde  1:02:24
  219 718 Georgsson Sebastian Skövde  1:02:26
  220 511 Rapp Johan Skövde Polisidrottsförening  1:02:28
  221 705 Nimstad Michael Friskis & Svettis  1:03:38
  222 368 Agélii Anders Skövde  1:03:49
  223 427 Kåberg Daniel CEJN AB  1:04:24
  224 442 Christensson Tord Norra Lundby  1:04:37
  225 520 Svensson Rune MAIF  1:04:40
  226 543 Sennerfors Michael Varberg  1:04:43
  227 470 Josefsson Lars-Olof IK Albion  1:05:34
  228 549 Stenholm Owe Arla Foods Alexander  1:05:41
  229 465 Iggström Lars IFK Skövde  1:05:53
  230 563 Zander Daniel Hjo  1:07:09
  231 462 Hurri Per Skara  1:07:30
  232 457 Gustavsson Ingemar SISU Lidköping  1:08:17
  233 425 Krantz Adam Skövde  1:08:40
  234 477 Karlsson Pär Axvall  1:09:12
  235 697 Hante Jan-Erik Mariestad  1:09:18
  236 414 Johansson Sven Hova  1:12:15
Skribent: Jan Doverfors

Gilla oss på Facebook:

Besök gärna våra sponsorer:

OLearys logo

FIRST_logo_black

Wellness

rclogo_english

 

Veckans besökare

Totalt antal besökare

Postadress:
IFK Skövde FIK av 1991 - Friidrott
Stefan Karlsson, Slingvägen 12
54140 Skövde

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info